• BMX aero

SCO CENTRS BMX velotrase

SCO CENTRS BMX velotrase

SCO CENTRS BMX velotrase - no vēstures līdz mūsdienām
 
BMX velosports Latvijā aizsākās 1988.gadā Valmierā VSŠ sporta bāzē “Baiļi”, kur notika pirmās oficiālās BMX sacensības. Tika nodibināts BMX sporta klubs “Tālava” apvienojot sportistus un viņu ģimenes, kuri ar savu entuziasmu un sponsoru atbalstu izveidoja BMX velotrasi, organizēja BMX sacensības un guva atzīstamus panākumus Eiropā un Pasaulē. Lai nodrošinātu izaugsmi sportistiem un būtu iespēja organizēt starptautiska mēroga sacensības Latvijā radās nepieciešamība uzbūvēt Pasaules līmenim atbilstošu BMX treniņu un sacensību bāzi.
 
Izvērtējot  Latvijas vadošo BMX sportistu panākumus un potenciālu, starptautiska līmeņa BMX velotrases nepieciešamību Latvijā, BMX sporta kluba “Tālava” biedru aktivitāti, Valmieras pagasta pašvaldības un  būvuzņēmuma “SCO Centrs” dibinātāju atsaucību, BMX kluba “Tālava” prezidents Jānis Matisons (būvuzņēmuma a/s “SCO Centrs” valdes priekšsēdētājs)  2001.gada pavasarī uzsāka BMX velotrases būvniecību Valmieras pagasta “BMX parks” teritorijā. 
 
BMX velotrases plānošanā un praktiskā darba realizācijā piedalījās tā laika vadošie BMX sportisti Latvijā (BMX kluba “Tālava” biedri) – Artūrs Matisons, Ivo Lakučs, Edžus Treimanis, Māris Štrombergs   kā arī visi pārējie BMX kluba “Tālava” sportisti un viņu ģimenes. Būvdarbus veica un finansēja būvuzņēmums “SCO Centrs”.
 
2001.gada septembrī notika SCO CENTRS BMX velotrases atklāšanas sacensības un jau 2002.gada jūnijā ar “SCO Centrs” finansiālu atbalstu BMX sporta klubs “Tālava” organizēja Eiropas BMX čempionāta divus posmus, kas bija pirmās tik augsta līmeņa sacensības Latvijas BMX sporta vēsturē. BMX sacensības un velotrasi augstu novērtēja sacensību dalībnieki, kas bija ieradušies no 17 Eiropas valstīm, kas motivēja 2003. gadā noorganizēt vēl divus Eiropas BMX čempionāta posmus.
 
2003. gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja pieņēma lēmumu pasludināt BMX par Olimpisko sporta veidu un iekļaut 2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs.  2004. gadā SCO Centrs BMX velotrasei tika piešķirts Nacionālās sporta bāzes statuss. Lai sekmētu mūsu sportistu iespēju sakrāt vairāk punktus kvalifikācijai uz Olimpiskajām spēlēm, startējot savā mājas trasē, 2007. gadā ar “SCO Centrs” finansiālu atbalstu BMX sporta klubs “Tālava” organizēja Eiropas BMX čempionāta divus posmus.
 
2008.gadā uz Pekinas Olimpiskajām spēlēm kvalificējās trīs BMX kluba “Tālava” sportisti – Artūrs Matisons, Ivo Lakučs un Māris Štrombergs, kas izcīnīja pirmo Olimpisko zelta medaļu BMX velosportā.
 
2017. gadā SCO Centrs BMX velotrasei ir Nacionālās sporta bāzes statuss, Latvijas BMX klubu vērtējumā, tā ir labākā BMX velotrase Latvijā, kur regulāri notiek starptautiskas sacensības. Trase nodrošina iespēju trenēties bērniem,  jauniešiem, pieaugušajiem un augsta līmeņa BMX sportistiem. 

Atbalstītāji

 • Par aktīvu dzīvesveidu
  Par aktīvu dzīvesveidu
 • SCO CENTRS būvuzņēmums
  SCO CENTRS būvuzņēmums
 • Burtnieku novads
  Burtnieku novads
 • Valmiera
  Valmiera
 • AVOTI, atpūtas komplekss
  AVOTI, atpūtas komplekss
 • Triumfs balvas
  Triumfs balvas