• BMX aero
 • BMX aero
 • Trase 3
 • Trase 2
 • Trase 1

Valmierā aizvadītas starptautiska mēroga BMX sacensības

Valmierā aizvadītas starptautiska mēroga BMX sacensības

Aizvadītajā nedēļas nogalē BMX kluba “Tālava” velotrasē atpūtas parkā “Avoti” pie Valmieras divas dienas norisinājās vērienīgas BMX sacensības, kur ik dienu piedalījās vairāk kā 300 velosportisti no septiņām valstīm. Sacensību pirmajā dienā notika SMScredit.lv BMX čempionāta 4. posms, kur spēcīgāko vīru grupā uzvarēja Helvijs Babris, bet dienu vēlāk Burtnieku novada BMX kausu izcīnīja Aladzislau Aliashkevich no Baltkrievijas.
 
Sestdien, 15.jūnijā “Avotos” notika SMScredit.lv BMX čempionāta 4. posms, kas bija pulcējis 344 vietējos un ārvalstu BMX sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas un Zviedrijas, kas sacentās 22 vecuma grupās.  Spēcīgākajā Elites un junioru vīru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja Helvijs Babris, kas pārstāv MŠA-Valmieras puikas/AKSSC. Otrajā un trešajā vietā ierindojās divi Baltkrievijas sportisti, attiecīgi -  Aladzislau Aliashkevich un Siarhei Tsynkevich. Prestižākajā dāmu braucienā uzvarēja Lietuvas pārstāve Vėja Baškytė, otro vietu ieguva Ketlin Tekkel no Tallinas, bet trešajā vietā Ly Puri no Tartu BMX kluba. SMScredit.lv BMX čempionāta 4. posma sacensībās 16 BMX sporta kluba “Tālava/VBSS” sportisti iekļuva finālā labāko astotniekā.
 
Svētdien,  16.jūnijā turpat “BMX Tālava” velotrasē notika Burtnieku novada BMX kauss, kurā piedalījās 317 BMX braucēji, kas sacentās 20 vecuma grupās. Spēcīgākajā OPEN17+ vīru kategorijā uzvaru izcīnīja Aladzislau Aliashkevich no Baltkrievijas, aiz sevis atstājot divus citus baltrkrievu sportistus - Siarhei Tsynkevich un Aliaksei Marusenka. Spēcīgākajā sieviešu grupā G15+ uzvarēja Līva Lizete Glāzere no BMX sporta kluba “Tālava/VBSS”, otrajā vietā Veronika Monika  Sturiška no “Smiltenes BJSS/Si-Zi” BMX kluba, bet trešajā vietā - Helena Amanda  Brūvere no “BMX Rīga/RRS ” kluba. Burtnieku novada BMX kausus uzvarētājiem pasniedza Burtnieku novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvis Igors Korņējevs.
 
Sacensības organizēja BMX sporta klubs “Tālava”. Par atbalstu sacensībām rūpējās Valmieras pilsētas pašvaldība, Burtnieku novada pašvaldība, Latvijas Riteņbraukšanas federācija, būvuzņēmums “SCO Centrs”, būvmateriālu veikals “Būve”, DUS “Valdeko”, “Adven”, “Red Bull” un atpūtas parks “Avoti”. Pateicoties atbalstītājiem BMX “Tālava” velotrase uz sacensībām bija sagatavota ar īpašu vielu aizsardzībai pret putekļiem, kas uzlaboja trases kvalitāti.
 

Atbalstītāji

 • Par aktīvu dzīvesveidu
  Par aktīvu dzīvesveidu
 • SCO CENTRS būvuzņēmums
  SCO CENTRS būvuzņēmums
 • Burtnieku novads
  Burtnieku novads
 • Valmiera
  Valmiera
 • AVOTI, atpūtas komplekss
  AVOTI, atpūtas komplekss
 • Triumfs balvas
  Triumfs balvas