• BMX aero
 • BMX aero
 • Trase 3
 • Trase 2
 • Trase 1

Valmieras Grand Prix BMX izcīna Kristens Krīgers, Latvijas BMX meistara titulu – Ansis Uškaurs

Foto: Jānis Līgats

Valmieras Grand Prix BMX izcīna Kristens Krīgers, Latvijas BMX meistara titulu – Ansis Uškaurs

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 3.-4.septembrī BMX kluba “Tālava” velotrasē atpūtas kompleksā “Avoti” pie Valmieras divas dienas norisinājās SCO CENTRS BMX velotrases 15 gadu jubilejas sacensības. Sacensību pirmajā dienā notika Valmieras Grand Prix BMX 2016, kur par uzvarētāju spēcīgāko vīru klasē kļuva jelgavnieks Kristens Krīgers. Dienu vēlāk 2016. gada Latvija BMX Meistara titulu izcīnīja Ansis Uškaurs no Rīgas.
 
Sestdien, 3.septembrī “Avotos” notika Valmieras Grand Prix BMX 2016 sacensības, kuras bija pulcējušas 210 vietējos un ārvalstu BMX sportistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Baltkrievijas. Spēcīgākajā Elites un junioru vīru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja Kristens Krīgers no Jelgavas. Otrajā vietā ierindojās valmierietis Rihards Veide, bet trešajā vietā Ozolēnu pārstāvis – Kristaps Vekša. Sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Latvijas iesala dzēriena “Zelta zirgs” sarūpētajām balvām.
 
Uzvarētājus apbalvoja Latvijas Olimpiskās Komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents Edgars Dupats un Valmieras domes deputāts un Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs, kuri SCO CENTRS BMX velotrasei 15 gadu jubilejā vēlēja turpināt un attīstīt iesākto vēl vismaz 15 gadu garumā. Apbalvšanas ceremonijas laikā BMX kluba “Tālava” jaunākie sportisti gaisā palaida 15 lielus balonus, kas katrs simbolizē 15 gados paveikto  – trasē notikušas daudzas vērienīgas sacensības, tajā skaitā seši Eiropas BMX čempionāta posmi, un šeit izauguši mūsu BMX olimpieši – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Sandra Aleksējeva, Artūrs Matisons un Ivo Lakučs. SCO Centrs BMX velotrasei ir Nacionālās sporta bāzes statuss un tā nodrošina iespēju trenēties gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo trase aprīkota gan ar bērniem atbilstošu, gan ar Olimpiskajam standartam atbilstošu starta estakādi un šķēršļiem.
 
Svētdien,  4.septembrī turpat “BMX Tālava” / SCO CENTRS velotrasē notika Latvijas Meistars BMX 2016 un 12. Valdeko klubu kauss BMX, kurā piedalījās 180 BMX sportisti. Spēcīgākajā Elites un junioru vīru kategorijā Latvijas Meistars BMX sacensībās uzvaru izcīnīja Ansis Uškaurs no Rīgas, aiz sevis atstājot Krievijas pārstāvi Ruslan Ilyasov un trešās vietas ieguvēju Kristeru Lejiņu no Valmieras.
 
BMX klubu komandas divpadsmito gadu pēc kārtas sacentās par Valdeko klubu komandu kausu BMX, kur par uzvarētāju varēja kļūt BMX kluba komanda, kurai sešu braucēju labāko rezultātu summa ir visaugstākā. Divdesmit četru komandu konkurencē, trešo gadu pēc kārtas par “Valdeko” BMX klubu kausa ieguvējiem tika nominēts BMX klubs “RRS/Rīgas Favorīts”. Otrajā vietā ierindojās mājinieki BMX klubs“Tālava”, bet trešajā vietā Ventspils BMX klubs “Spars”.
 
Sacensības organizēja BMX sporta klubs “Tālava” un tās notieka ar Valmieras pilsētas pašvaldības, Burtnieku novada pašvaldības, būvuzņēmuma SCO CENTRS, būvmateriālu lielveikala “BŪVE”, graudu iesala dzēriena “Zelta Zirgs”, DUS “Valdeko”, veikala “Valrek”, Vidzemes Mērnieks un atpūtas kompleksa “Avoti” atbalstu.
 
Foto galerija:  https://goo.gl/photos/m1MiwRcJXsXtiz3h6 (Foto Jānis Līgats)
 
Rezultāti:

Atbalstītāji

 • Par aktīvu dzīvesveidu
  Par aktīvu dzīvesveidu
 • SCO CENTRS būvuzņēmums
  SCO CENTRS būvuzņēmums
 • Burtnieku novads
  Burtnieku novads
 • Valmiera
  Valmiera
 • AVOTI, atpūtas komplekss
  AVOTI, atpūtas komplekss
 • Triumfs balvas
  Triumfs balvas